Ilgtspējas skolas aktīvistu kursa otrais uzsaukums!

Tev arī šķiet, ka tīrs gaiss, nepiesārņota zeme un ūdens ir Tavas pamattiesības? Tev arī šķiet, ka par savām pamattiesībām jāiestājas, veidojot sabiedrībā līdzsvarotu izpratni par dabas vērtībām un arvien izsīkstošajiem dabas resursiem un aktuālajām vides tēmām?

Ja tā – pievienojies Ilgtspējas skolas aktīvistu kursa otrajam uzsaukumam! Šī kursa tēmas – pārtika, enerģija un resursi.

3 mēnešu intensīvajā kursā mācīsimies to, kādas vides problēmas saistītas ar pārtikas un enerģijas izvēlēm, un kuri resursi ir apdraudēti, kā arī fokusēsimies uz kopienās balstītiem ilgtspējīgiem risinājumiem, kas saistīti ar šīm tēmām.

Veidosim attiecīgi trīs komandas, kuru dalībniekiem pēc kursa pabeigšanas būs iespēja turpināt darboties starptautiskajā Zemes draugu (uzzini par Zemes draugiem Europā šeit) tīklā, veidojot kopīgus starptautiskus projektus.

Ja arī Tu esi gatavs mācīties un aktīvi ieguldīt laiku, strādājot komandā ar kopīgu mērķi, ja Tevi interesē kāda no augšminētajām tēmām un kopienu attīstība, ja esi gatavs kopā ar komandu kursa beigās veidot konkrētu projektu, akciju vai jūsu izvēlētu aktivitāti, šis kurss ir Tev!

Pateicoties ES programmas Attīstības izglītībai un informētības veicināšanai, kā arī Sabiedrības integrācijas fonda finansiālajam atbalstam, dalība kursā ir bez maksas. Nodarbības notiks trešdienu vakaros, Āgenskalnā un centrā. Trīs reizes notiks arī izbraukuma nodarbības (plānots, ka tās notiks vienu sestdienu katrā mēnesī). Pēc kursa pabeigšanas iegūsi Zemes draugu izniegtu sertifikātu latviešu un angļu valodās, kas atspoguļos kursā apgūtās tēmas.

Kā pieteikties:

Parādi pirmo aktīvismu – publicē savos sociālajos tīklos tēzi, faktu vai pārdomas par sev svarīgu vides tēmu, lietojot mirkļbirkas #Ilgtspejasskola, #Zemesdraugi un #gribumacities.

VAI ARĪ, uzraksti īsu motivācijas aprakstu, kādēļ Tu gribi mācīties šajā skolā, un kura no augstāk minētajām tēmām Tev ir svarīgākā.

Sūti to, vai linku uz savu sociālo tīklu ierakstu, kopā ar CV uz
aiga.upiniece@zemesdraugi.lv līdz 2018. gada 10. janvārim!

Norādi CV savu tālruņa numuru un gaidi mūsu zvanu!

Dalībniekiem nav vecuma vai izglītības ierobežojuma. Katru grupu veidosim no 7 – 10 cilvēkiem, tādēļ, iespējams, rīkosim arī iepazīšanās pārrunas.

Kursā apgūsim sekojošo:

Galvenās tēmas: pārtika, enerģija, resursi – vides ietekmes un aizsardzība.
Kopīgās nodarbības apskatīsim tādas tēmas kā vides aktīvisma vēsture, resursi un aktuālās vides problēmas, kopienas nozīme vides problēmu risināšanā, mārketings un PR, finanšu apguve. Būs arī izbraukuma nodarbības par katru no galvenajām tēmām, kā arī praktiskās nodarbības aktivitāšu plānošanai un komandas saliedēšanas pasākumi.

Aktīvistu skola norisinās projekta “Ilgtspējas skola” ietvaros, kas norisinās pateicoties ES programmas Attīstības izglītībai un informētības veicināšanai, kā arī Sabiedrības integrācijas fonda finansiālajam atbalstam. Šis finansējums ļauj projektam Ilgtspējas skola īstenot neformālās izglītības aktivitātes 20 ES dalībvastīs, lai to pilsoņu vidū attīstītu kritisku izpratni un sekmētu apzinātu rīcību attiecībā uz svarīgākajām attīstības, vides un sociālā taisnīguma problēmām, ar kurām šobrīd saskaras cilvēki un visa pasaule.

Viņam ir izcila dzirde un redze. Būdams vienvietis, viņš vienmēr sargā savu teritoriju, taču nekad neuzbrūk bez iemesla. Senie indiāņi ticēja, ka lūsis redz cauri sienām, un godāja to kā slēptu zināšanu izgaismotāju. Mēs redzam lūsi kā simbolu neatkarīgam līderim, kas ir gatavs aizsargāt savu teritoriju un dabu, kuras balsi nesadzird visi. Tikai īpašie. Tie, kas gatavi runāt tās vārdā.

Latvijas Zemes draugi

Šī mājas lapa ir tapusi projekta Ilgtspējas skola ietvaros, pateicoties ES programmas Attīstības izglītībai un informētības veicināšanai, kā arī Sabiedrības integrācijas fonda finansiālajam atbalstam. Gan lapā gan projekta aktivitātēs netiek pausts projekta atbalstītāju viedoklis un par to saturu ir atbildīgi tikai Latvijas Zemes draugi.