zemes draugi logo
planētai, cilvēkiem, nākotnei
SākumsKo mēs darāmĢMO

Piedalies akcijā - Stop the Crop:Paraksti petīciju par ĢMO audzēšanas moratoriju!ĢMO jaunumi

visi jaunumi

ĢMO

Darbs ar ĢMO jautājumiem ir viena no Zemes draugu prioritātēm. Mēs vēlamies, lai sabiedrībai ir nodrošinātas tiesības paust „nē” ĢMO produktiem un kultūrām. Tādēļ sekojam likumdošanas aktualitātēm, informējam iedzīvotājus un veicinām ĢMO audzēšanas aizliegumu noteikšanu.

No ĢMO brīvo novadu pasludināšana

Kopš 2009.gadā veiktajiem grozījumiem Ģenētiski modificētu organismu   aprites likumā, nu arī Latvijā pašvaldībām ir tiesības pasludināt savu teritoriju kā ĢMO brīvo zonu, nosakot tajā aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai attiecīgajā administratīvajā teritorijā vai tās daļā. Šo lēmumu pašvaldības var pieņemt balstoties uz fiziskas vai juridiskas personas iesniegumu, vai arī lemt par to domes sēdē pēc pašas pašvaldības iniciatīvas.

 

Latvijā lielākā daļa no pašvaldībām jau izmantojušas šo iespēju un  pieņemušas lēmumu savā administratīvajā teritorijā aizliegt ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanu. 

Ja rodas jautājumi par no ĢMO brīvo teritoriju izveidi, zvaniet uz Zemes draugu konsultāciju tālruni 27704834 (darba dienās no plkst. 16.00 - 18.00).
Labprāt jums sniegsim atbildes uz jūs interesējošiem jautājumiem par ĢMO aprites likumdošanu un no ĢMO brīvo teritoriju izveidi!
 
Vairāk lasīt sadaļā ĢMO brīvās zonas
 

ĢM pārtikai veikalos jābūt novietotai savrup vai ar skaidru norādi pie plaukta

Ģenētiski modificētai (ĢM) pārtikai veikalos jābūt novietotai savrup no citiem produktiem, tā lai to būtu viegli atpazīt (Ģenētiski modificētu organismu aprites likums, 23.07.2009. grozījumi).

Ja pamanāt, ka ĢMO saturošie produkti veikalu plauktos novietoti starp pārējiem produktiem bez nekādas norādes vai norāde nav pietiekami pamanāma, aicinām zvanīt uz Pārtikas un veterinārā dienesta uzticības telefonu - automātisko atbildētāju  67027402 un atstāt informāciju (par pārtikas produktu, tā ražotāju (norādīts marķējumā) un par ko ir sūdzība, kurā veikalā prece ir iegādāta, nosaucot arī kā minimums pilsētu un ielu, kur šis veikals atrodas).

Vairāk par ĢM pārtiku lasīt sadaļā ĢM pārtika