Populārās izglītības metožu apkopojums apmācību vadīšanai

31/01/2020

Ir noslēgušās Latvijas Zemes draugu rīkotās apmācības par godīgu globālo patēriņu.

Vesela gada garumā jaunie aktīvisti apguva prasmes dažādu kampaņu rīkošanai un sabiedriskās domas veicināšanai, par pamatu izmantojot godīgas tirdzniecības un atbildīga patēriņa vērtības. Projekts tapa sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām Mondo no Igaunijas un Eettisen kaupan puolesta ry (Par ētisku tirdzniecību) no Somijas. Tā laikā 30 jaunieši piedzīvoja gan vairākas starptautiskas, gan arī vietējās tikšanās un aktivitātes.

Aizgājušajā pavasarī uzņēmām viesus arī Latvijā. Divu dienu apmācībās pie Burtnieku ezera apguvām, kas ir populārā izglītība un kā savienot globālās tendences ar vietējām problēmām. Liels uzsvars tika likts uz iekļaujošas vides veidošanu, drošas vides radīšanu un radošuma izmantošanu kā mācību metodi.

Ja arī Tu vēlies uzzināt, kā rīkot šāda veida pasākumu, kādus uzdevumus izvēlēties un kā tos izmantot, Latvijas Zemes draugi ir sagatavojuši populārās izglītības metožu apkopojumu, kas ir lietojams apmācību vadīšanai, iepazīstinot gan ar populārās izglītības pamatprincipiem, gan dažām aktivitātēm saistībā ar globālo patēriņu.

Materiāls pieejams šeit, tas ir angļu valodā un brīvi pieejams lejupielādēšanai un tālākai izmantošanai.

Lai veicas!

Latvijas Zemes draugi ir daļa no pasaulē lielākā vides organizāciju sadarbības tīkla, kas pārstāv dabas aizsardzību un veido ekoloģiski ilgtspējīgu un sociāli taisnīgu sabiedrību.

Projektu finansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma.

Šī mājas lapa ir tapusi projekta Ilgtspējas skola ietvaros, pateicoties ES programmas Attīstības izglītībai un informētības veicināšanai, kā arī Sabiedrības integrācijas fonda finansiālajam atbalstam. Gan lapā gan projekta aktivitātēs netiek pausts projekta atbalstītāju viedoklis un par to saturu ir atbildīgi tikai Latvijas Zemes draugi.